Porady

Transport mebli – jak przewieźć bez uszkodzeń

Przeprowadzka, remont, zmiana aranżacji wnętrza – wszystko to związane jest z transportem lub oddaniem mebli i wymianą na nowe kolekcje. Rzadko kiedy pozostawiamy obecne meble. Zastąpienie starych nowymi wprowadza wiele świeżości, ale jak zapewnić odbiór i transport tych, które już nam długo służyły. Oto przykłady jak sobie poradzić z tego typu problemem

Meble to zazwyczaj delikatne przedmioty, które poprzez uderzenia szybko zostają zniekształcone, zniechęcając do siebie swym widokiem. Przeprowadzki zazwyczaj związane są z transportem mebli, które w nowym miejscu są dalej w ciągłej eksploatacji. Z kolei remonty czy zmiany wizerunku zmuszają do zakupu nowych kolekcji. Co zrobić ze starymi? Są na to skuteczne i sprawdzone sposoby, które w obu przypadkach znajdą zastosowanie.

Sprawdzona jakość firmy

Rozwiązaniem wspólnym dla przeprowadzek oraz możliwości pozbycia się mebli jest wybór kompleksowej i profesjonalnej firmy zajmującej się transportem, przeprowadzkami oraz możliwością utylizacji niechcianych mebli. Warto zwrócić uwagę na ofertę wybranej firmy. Zazwyczaj transport z miejsca na miejsce, przywóz nowych mebli do domu lub mieszkania to podstawowy asortyment dostępny zawsze. Dla wielu firm utrudnieniem staje się utylizacja. Tutaj grono usługodawców może się gwałtownie zmniejszyć. Dobrym przykładem, gdzie kompleksowo zapewnimy sobie transport, wywóz oraz utylizację starych mebli jest oferta firmy Centrum Przeprowadzki z Warszawy dostępna na stronie http://www.centrumprzeprowadzki.pl/oferta.html. Stawiając na jakość, wszechstronność, bezpieczeństwo oraz szybkość warto zastanowić się, czy warto samemu brnąć w kłopocie, czy lepiej zaufać takiej firmie jak została wymieniona wyżej. Powstaje pytanie, czym taka firma powinna się cechować. Odpowiedź nie jest skomplikowana. W zasadzie zwracamy uwagę na:

 • jakość usług
 • bogatą flotę samochodową
 • sprzęt pomocny w transporcie mebli – wózki
 • doświadczenie ekipy
 • indywidualne traktowanie klienta
 • terminowość
 • cenne opinie klientów
 • cenę – która zawsze może zostać poddana negocjacji

Są to przykładowe czynniki, które w mniejszym lub większym stopniu mogą zaważyć o wyborze konkretnej firmy transportowej zarówno w Warszawie, jak i każdym innym mieście. Kompletne firmy posiadają odpowiedni sprzęt (samochody, wózki), oferują dodatkowe kartony i pudełka w celu zabezpieczenia mebli, rozkręcanie i skręcanie elementów meblowych w celu łatwiejszego transportu. Są to czynniki z pozoru łatwe, ale mające wpływ na całość realizowanego zadania.

Na własną rękę

Transport mebli podczas przeprowadzki możemy wykonać na własną rękę. Co się z tym wiąże? Wszystko jest dobrze, gdy posiadamy odpowiedni samochód, pomocników do wyniesienia, załadowania mebli oraz sprzęt do ich zamocowania na samochodzie. Gdy spełnimy powyższe wymogi, pozostaje działanie. Często jest to ono trudne i zmuszające do ogromnego wysiłku zwieńczone nie koniecznie powodzeniem Bez fachowej wiedzy łatwo coś uszkodzić, zadrapać, upuścić. Czy przeprowadzki na własną rękę, gdzie wchodzą w grę meble wielkogabarytowe mają sens? Każdy musi sam ocenić czy wylany pot na czole nie jest łatwiej zastąpić profesjonalnie przygotowaną firmą.

W przypadku utylizacji mebli na własną rękę sprawa wygląda podobnie. Nie możemy po prostu wyrzucić ich na ulicę czy pozostawić na dzikim wysypisku śmieci. Do popularnych sposobów pozbycia się mebli należą:

 • sprzedaż na aukcjach internetowych
 • ogłoszenia na portalach o darmowym oddaniu
 • oddanie ich dla potrzebujących
 • ogłoszenia w lokalnych gazetach
 • remont lub przebudowa według własnych potrzeb

Przewóz mebli bez uszkodzeń to nie prosta sprawa. Bez wiedzy przygotowania i sprzętu sami nie jesteśmy wstanie tego dokonać. Sumując koszty własnej pracy, organizacji, czasu oraz poświęcenia tracimy znacznie więcej, niż wynoszą tego koszty profesjonalnej firmy transportowej. Usługi transportowe w celu wykonania przeprowadzki powstały z myślą o tym, aby służyć pomocą komuś, kto nie jest do tego przygotowany.

 

Dodaj komentarz