Producenci mebli

Meble systemowe Wenge

Wenge to drewno tropikalne o charakterystycznym bardzo ciemnym kolorze. Jego twardość i ciężkość znalazły zastosowanie przede wszystkim w konstrukcji schodów. Wyjątkowa faktura drewna sprawiła, że określenie wenge weszło na stałe do wzornictwa meblarskiego jako określenie koloru.

Meble systemowe wenge

Od kilku lat meble te nie wychodzą z mody i z powodzeniem wykorzystywane są do aranżacji salonów. Decydując się na ten wybór trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów, które zadecydują o ostatecznym efekcie.

Najważniejszy to kolor, wenge jest kolorem bardzo ciemnym, więc idealnie nadaje się do pomieszczeń jasnych. Dodatkowo ma strukturę przypominającą upierzenie kuropatwy. Do pomieszczeń ciemnych i o ograniczonej powierzchni ten rodzaj mebli generalnie się nie nadaje, ponieważ sprawiają wrażenie ciężkości. Możemy to jednak zmienić dzięki zastosowaniu elementów jasnych, np. frontów, odpowiedniego oświetlenia.

Ciemnobrązowe meble systemowe wenge bardzo dobrze prezentują się na tle jasnych ścian i w pomieszczeniach o jasnych podłogach. Dobrze komponują się odcienie szarości, biel i beże. Dzięki temu meble sprawiają wrażenie lekkości. Do ciemnych szafek dolnych można zastosować jasne górne lub do ciemnych cokołów jasne drzwi.

Doskonale z „ciężkimi” meblami wenge komponuje się szkło przeźroczyste lub barwione na biało, nadaje im lekkości, przełamuje barwę i wnosi element nowoczesności.

Decydując się na wybór mebli wenge trzeba brać pod uwagę nie tylko modę, ale także charakter pomieszczeń i odpowiednio je modyfikować.

Dodaj komentarz