uchwyty szkła
Porady

Jakie uchwyty do szkła wybrać

uchwyty szkłaBalustrady szklane wprowadzą do Twojego domu nowoczesność i mogą stać się dumą Twojego mieszkania. Żeby jednak tak było, należy je odpowiednio zamocować za pomocą uchwytów do szkła.

Uchwyty i okucia do szkła to bardzo ważna część tej konstrukcji, która utwierdza szkło i zabezpiecza je przed wypadaniem. Większość uchwytów jest wykonana ze stali nierdzewnej, co dodatkowo wpływa na ich bezpieczeństwo i trwałość. I takie uchwyty są godne uwagi, a to z kilku powodów:

  • pasują do reszty elementów balustrad
  • są trwałe
  • łatwo utrzymać je w czystości
  • są bezpieczne

W jaki sposób używa się uchwytów? Można przykręcić je, chociażby do słupków. Zdarza się też tak, że kupując balustradę, od razu w zestawie dostajemy zarówno uchwyty do szkła, jak i słupki już z wywierconymi otworami, co znacząco ułatwia montowanie – tak jest w przypadku zakupu w firmie Baluss. Na ogół jednak znacznie bezpieczniej jest poprosić o to specjalistę.

Stabilne uchwyty do szkła szczególnie ważne są dla rodzin z dziećmi.

W końcu balustrady szklane to nie tylko efektowny wygląd, ale też niebezpieczny materiał jakim jest szkło. Dlatego, aby maksymalnie chronić dzieci, powinniśmy wybrać bezpieczne, trwałe szkło i uchwyty, które zapewnią optymalne korzystanie z balustrady.

Czy warto wykorzystać balustrady szklane? Bez wątpienia, jako że jest to niezwykle efektowny wizualnie element domu. Warto jednak pamiętać o tym, że zabezpieczające balustradę uchwyty do szkła powinny być najwyższej jakości.

Dodaj komentarz