meble Producenci mebli wystrój wnętrz

Industrialny wystrój wnętrz – praktyczność i surowość

Aranżacje powierzchni przemysłowych na biura lub mieszkania stają się coraz powszechniejsze. Jednym z czynników jest niska cena takich pomieszczeń – zazwyczaj są to upadłe fabryki i hale. Inną kwestią jest specyficzny wygląd takich pomieszczeń, ogromna kubatura i nietypowe dla biur czy mieszkań duże pomieszczenia o wysokim stropie. Innym ciekawym rozwiązaniem jest przerabianie starych stodół i innych budynków gospodarczych. Klimat związany z takimi pomieszczeniami jest nie do uzyskania w mieszkaniach od dewelopera czy domach jednorodzinnych budowanych według aktualnie polecanych projektów architektonicznych.

Stoły

Układ pomieszczeń

W przypadku takich przeróbek zawsze trzeba się dostosować do tego co już mamy w budynku nie mniej jednak kierunek zmian zawsze dąży do powiększania pomieszczeń. Duże przestrzenie są kwintesencją tego stylu. Często zdarza się również tak, że przerobione na mieszkanie poddasze składa się jedynie z jednego pomieszczenia oraz oddzielonej łazienki. Tego typu rozwiązania są bardzo odważne jednak gotowe aranżacje wyglądają świetnie zachwycając wszystkich odwiedzających.

Ściany, podłoga oraz sufit

Tutaj w zależności od budynku jakim dysponujemy możemy wykorzystać cechy już obecne. W przypadku przeróbek stodół i budynków gospodarczych warto zachować oryginalną cegłę wewnątrz budynków jak i pozostawić na wierzchu belki stropowe oraz więźbę dachową. Bardziej miejskie klimaty obfitują raczej w goły beton architektoniczny oraz duże przeszklone powierzchnie ścian. Dużym polem do popisu w takich aranżacjach są grzejniki. Zastosowanie odpowiednich modeli wyjątkowo podkreśli industrialny charakter pomieszczenia.

Wystrój wnętrza – meble

Znalezienie ciekawych industrialnych mebli jest trudne. Garść inspiracji można zasięgnąć z tej strony. Ciekawe produkty tej manufaktury idealnie wpisują się do kanonu industrialnego wnętrza. Loftowe pomieszczenia wymagają specjalnych mebli aby nie utracić ich charakteru. Warto więc zainteresować się tym tematem szerzej i spróbować poszukać samemu ciekawych, często słabo zareklamowanych miejsc gdzie wytwarzane są perełki z drewna, metalu oraz betonu. Unikalne połączenia materiałów charakteryzują industrialny styl, który z pewnością doda uroku wnętrzom.

 

Dodaj komentarz