Porady

Cegły klinkierowe – nowoczesna elewacja domu!

elewacja-z-ceglyChoć dla komfortu życia w domku jednorodzinnym najważniejsza jest jego trwała konstrukcja i wygodne wnętrze, projektując go, warto poświęcić też uwagę elewacji. W końcu to ona decyduje o wyglądzie budynku. A nowoczesna elewacja to taka, która spełnia takie warunki jak: elegancja, trwałość i solidność. Warunki te spełnimy, wykańczając ściany zewnętrzne cegłą klinkierową.

Elewacja z cegły klinkierowej wiąże się z koniecznością budowy domu w technologii trójwarstwowej. Ściany trójwarstwowe przepuszczają parę wodną, powodują, że dom jest ciepły i energooszczędny, a wewnątrz niego panuje doskonały mikroklimat. Te cechy oraz zalety klinkieru takie jak wytrzymałość mechaniczna, odporność na zanieczyszczenia, mróz, ogień, korozję oraz elegancki wygląd sprawiają, że ceglane elewacje są coraz bardziej popularne.

W czym możemy wybierać?

Wybór cegieł klinkierowych jest bardzo duży. Różnią się od siebie barwą, fakturą, kształtem i wielkością. Kolorów jest mnóstwo – od jasnej czerwieni, poprzez odcienie żółci, brązu, po cegły białe i czarne. Stosując cegły klinkierowe o różnych barwach, osiągamy różne efekty. Budynek z elewacją z czerwonych cegieł nawiązuje do tradycji, z żółtych – wygląda bardziej nowocześnie, z białych – sprawia wrażenie luksusowego, a z czarnych – awangardowego. Powierzchnia cegieł może być błyszcząca, matowa, pokryta dekoracyjnymi wyżłobieniami czy postarzana. Cegły klinkierowe Feldhaus obejmują wskazane, jak i inne modele. Pozwala to na wybór odpowiedniego materiału, najlepiej komponującego się z całym otoczeniem.

Cegły klinkierowe od firmy Feldhaus są trwałe oraz odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne i niszczące. Wykorzystując cegły klinkierowe na elewację, mają Państwo gwarancję praktyczności, efektywności oraz estetycznego wyglądu na długie lata.

Ze względu na tak dużą różnorodność cegły umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych elewacji. Można z nich wykonać całą elewację lub tylko jej fragmenty albo detale. Bardzo dobrze wyglądają też w połączeniu z innymi materiałami – drewnem, kamieniem lub aluminium.

Dodaj komentarz